15.10.2018
נתניהו מנסה לפגוע במכון עקבות

ראש הממשלה נתניהו פועל ישירות מול משרד החוץ השוויצרי להפסקת תרומתו למכון עקבות. עיתון הארץ חשף שנתניהו לוחץ על שר החוץ השוויצרי שיפסיק את תמיכת משרדו בפעילותנו להרחיב את גישת הציבור לארכיונים בישראל.

קמפיין דה-לגיטימציה שקרי של ארגון הימין הקיצוני "עד כאן" תקף בחודשים האחרונים את פעילותנו והציג אותה כפעילות ריגול בשליחות ממשלות שוויץ ונורבגיה, תוך רקימת תאוריות קונספירציה מופרכות. (קראו את מסמך ניתוח השמצות הקמפיין כאן). קמפיין זה עומד ברקע פנייתו של נתניהו אל משרד החוץ השוויצרי – התומך העיקרי בפרויקט הרחבת הגישה לארכיונים הממשלתיים שלנו – בדרישה להפסיק את התמיכה בפעילותנו. נתניהו מנסה לפגוע בתמיכה הכספית שלנו ישירות מול שר החוץ השוויצרי כמו גם באמצעות שגרירות ישראל בברן.

התקפת נתניהו עלינו היא עלובה, פחדנית ואנטי-דמוקרטית. היא שפל חדש בקמפיין ההסתה שלו נגד ארגוני זכויות האדם והחברה האזרחית והיא לא מתקפה על עקבות בלבד, אלא על המאבק לשקיפות, לחופש המידע, ולהגנה על זכויות האדם.

אנחנו פועלים באפיקים משפטיים וציבוריים להדוף את המתקפה ,ואנו זקוקים לתמיכתכם היום, יותר מתמיד. כבר עכשיו מעוכב הטיפול בתרומה שנועדה לסייע בשנה הקרובה למאבק על הרחבת הגישה לארכיונים הממשלתיים – אנו זקוקים כעת להתגייסות שלכם ולתרומה שלכם. אנא תרמו לנו בעמוד מימון-המון שפתחנו כאן.